Rekrutacja TERAPIA EEG-BIOFEEDBACK I NEUROFEEDBACK

UWAGA STUDENCI WYDZIAŁU NAUK SPOŁECZNYCH

ORAZ WYDZIAŁU BIOINŻYNIERII ZWIERZĄT

Ogłaszamy nabór na nieodpłatne szkolenia:

Terapia EEG-Biofeedback i Neurofeedback

W szkoleniach mogą brać udział studenci II i III roku studiów I stopnia (licencjackich) i studenci studiów II stopnia (magisterskich)

kierunków Pedagogika specjalna, Pedagogika, Pedagogika wczesnej edukacji, Praca socjalna, Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii

WYNIKI REKRUTACJI W ZAKŁADCE "Wyniki rekrutacji z 05.05.2022 r."

TEMATYKA SZKOLENIA

Współczesne podejścia do pracy diagnostyczno-terapeutycznej przyjmują założenie o jedności psychofizycznej człowieka. W związku z tym w ostatnich latach powstaje wiele metod terapeutycznych, w których z jednej strony oddziaływania bazują na pracy poznawczej, a z drugiej na monitorowaniu wskaźników fizjologicznych. Jedną z nich jest biofeedback, wykorzystujący informację zwrotną z poziomu Jest to metoda używana przede wszystkim w terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń mowy (jąkanie, opóźniony rozwój mowy), zaburzeń koncentracji uwagi, pamięci. Może również stanowić wsparcie terapeutyczne w radzeniu sobie ze stresem, stanach depresyjnych czy zaburzeniach lękowych.

Zapoznanie się z nowoczesnymi metodami terapii biofeedback, technicznymi aspektami ich stosowania oraz protokołami terapeutycznymi pozwoli studentom, jako przyszłym terapeutom, uzyskać podstawową wiedzę i umiejętności w ich stosowaniu w swojej przyszłej pracy. Będzie to stanowić podstawę do rozwijania specjalistycznych kompetencji w stosowaniu tych metod w przyszłości.

W ramach szkolenia uczestnicy:

• odbędą 16 godzin warsztatów z użyciem sprzętu do terapii biofeedback
  • będą mogli przekonać się jakie zmiany fizjologiczne mają miejsce, gdy doświadczamy stresu czy problemów z koncentracją uwagi
  • przećwiczą łączenie psychologicznych metod radzenia sobie ze stresem z monitorowaniem  reakcji organizmu, m.in. układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, zmian temperatury, na stres.
  • odbędą krótkie sesje terapeutyczne wzmacniania odpowiedniej amplitudy fal mózgowych wspierających pożądane stany mentalne np. relaksu, koncentracji uwagi.

Terminy:

Grupa I – 12 osób

Blok 1: 16.05.2022 (poniedziałek), 8.00-14.45

Blok 2: 17.05.2022 (wtorek), 8.00-14.45

Grupa II – 12 osób

Blok 1: 23.05.2022 (poniedziałek), 8.00-14.45

Blok 2: 31.05.2022 (wtorek), 8.00-14.45

Miejsce:

Katedra Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji, Wydział Nauk Społecznych, ul. Prawocheńskiego 13, s. 102

Warsztaty ze względu na charakter praktyczny odbędą się stacjonarnie.

Prowadzące:

dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM – psycholog, terapeuta, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji WNS UWM, koordynator Akademickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji EMPATIA.

dr Martyna Kotyśko – psycholog, opiekun młodych badaczy w ramach Koła Naukowego Psychologii „Oblicza” UWM; realizuje badania w obszarze psychologii sportu, w tym stresu i radzenia sobie z nim. Pracownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji.

Rekrutacja:

Wypełnione dwa dokumenty rekrutacyjne (w formie skanu):

1. Formularz zgłoszeniowy (z informacją w treści e-maila, który termin Pan/Pani preferuje)
  2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

należy przesłać na adres mailowy dr Martyny Kotyśko (martyna.kotysko@uwm.edu.pl) do 4 maja 2022 r. Dokumenty przesłane po tej dacie nie będą rozpatrywane. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyniki rekrutacji na warsztaty zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu https://zpr.uwm.edu.pl/strefa-studenta/wydzial-nauk-spolecznych/rekrutacja w dniu 5.05.2022 r.

Osoby przyjęte na warsztaty będą zobowiązane do dostarczenia oryginałów wypełnionych i podpisanych dokumentów uczestnictwa w projekcie:

1. Deklaracja udziału
  2. Kwestionariusz osobowy
  3. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych
  4. Umowa uczestnictwa w projekcie
  1. Formularz zgłoszeniowy (wcześniej przesłany mailem)
  1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wcześniej przesłany mailem)

Komplet 6 uzupełnionych dokumentów (w oryginale) należy dostarczyć osobiście do Pani Magdaleny Jaworowskiej-Walczak do Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji, pokój 302, ul. Prawocheńskiego 13 w dniach 6-11 maja 2022 r. w godz. 8:00 - 15:00.

Osoby, które nie dostarczą oryginałów wyżej wymienionych 6 dokumentów we wskazanym terminie, zostaną skreślone z listy uczestników, a w ich miejsce do udziału w warsztatach zostaną zakwalifikowane osoby z listy rezerwowej.

Uwaga:

Przed wypełnieniem dokumentów zgłoszeniowych należy zapoznać się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.