Szkolenia będą prowadzone z zachowaniem procedur ograniczających ryzyko zakażenia COVID – 19 podczas zajęć dydaktycznych, zgodnie ze wskazaniami określonymi w  Zarządzeniu nr 82/2020 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 1 października 2020 roku ze zm.

DZIĘKUJEMY. PROJEKT ZAKOŃCZONY.

Kursy ORIGIN, EPANET2.0, SWMM5

Ogłoszenie
dla Nauczycieli Akademickich Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska (Wydział Geoinżynierii)
o rozpoczęciu rekrutacji do Projektu

W ramach Projektu nr POWR.03.05.00-00-Z310/17 pn. ,,Program Rozwojowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie’’ będą przeprowadzone szkolenia w ramach zadania 14 Podnoszenie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich WNoŚ.

1. Kurs ECDL Advanced - Moduł A3

Moduł A3 - Zaawansowane użytkowanie baz danych (ilość miejsc 1, czas trwania szkolenia 40h).

Kurs będzie obejmował poznanie podstawowych pojęć związanych z projektowaniem i stosowaniem baz danych. Tworzenie relacyjnej bazy danych za pomocą zaawansowanych funkcji tworzenia tabel i złożonych relacji między tabelami. Projektowanie i wykorzystanie kwerend do utworzenia tabel, aktualizacji tabel, usuwanie i dołączanie danych przy użyciu symboli wieloznacznych, parametrów i obliczeń. Stosowanie formantów i podformularzy do poprawy funkcjonalności formularzy. Stosowanie formantów w raportach do wykonywania obliczeń oraz tworzenie podraportów do zwiększenia przejrzystości prezentowanych danych. Poprawianie produktywności poprzez wykorzystanie makr oraz funkcji importu i integracji danych.

2. Kurs Origin (ilość miejsc: 4, szkolenie on-line w postaci materiałów do pracy samodzielnej)

Podstawowy kurs z zakresu wykorzystania programu Origin do wizualizacji danych w formie wykresów 2D i 3D. Podane są podstawowe informacje dla początkujących użytkowników programu, czyli niezbędna wiedza z zakresu ogólnej obsługi programu, podstaw pracy z arkuszem danych oraz sposoby tworzenia wykresów oraz modyfikacji ich atrybutów.  W materiale zawarty jest przegląd dostępnych w środowisku programu podstawowych szablonów wykresów 2D i 3D.
Kurs jest przewidziany szczególnie początkującym użytkownikom program. Problematyką kursu są dostępne w programie Origin mechanizmy powielania analiz i wizualizacji dla potrzeb cyklicznego ich wykorzystania. Omawiany jest mechanizm szablonów w odniesieniu do wykonywanych analiz i realizowanych wizualizacji oraz mechanizm różnych wariantów zdefiniowanych analiz i wizualizacji.

3. Kurs EPANET 2.0 (ilość miejsc: 4; czas szkolenia: 2 dni po 5-6 godzin, zajęcia on-line z trenerem)

Zakres szkolenia EPANET 2.0:
Cel i korzyści z modelowania sieci wodociągowych. Omówienie dostępnych programów do modelowania. Zasady budowy modeli sieci wodociągowych. Przykłady modeli hydraulicznych w różnych wariantach zasilania w wodę i scenariuszach
eksploatacyjnych. Straty wody w modelach hydraulicznych. Kalibracja modeli hydraulicznych. Koszty pompowania wody. Praca na modelu.

4. Kurs SWMM5 (ilość miejsc: 4; czas szkolenia 1 dzień po 5-6 godzin, zajęcia on-line z trenerem)

Zakres szkolenia SWMM5:
Cel i korzyści z modelowania sieci kanalizacyjnych. Zasady budowy modeli sieci kanalizacyjnych (edycja geometrii sieci, edycja zlewni, model opadu). Praca na modelu (sprawdzenie wydajności układu, retencja kanałowa, edycja przepompowni ścieków, przelewy burzowe).

 Przebieg rekrutacji

  • Termin prowadzenia naboru: 08.-09.10.2020 r. (czwartek-piątek) w godzinach 10.00-12.00.
  • Miejsce składania dokumentacji: Katedra Biotechnologii w Ochronie Środowiska, ul. Słoneczna 45G pok. 318
  • Dokumentacja: wypełniony Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) i Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zwykłych (załącznik 2 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa). W formularzu zgłoszeniowym proszę zaznaczyć wybrane szkolenia z tej rekrutacji.  Dokonanie wyboru uczestników Projektu: zatwierdzenie listy rankingowej osób zakwalifikowanych przez Komisję Rekrutacyjną odbędzie się w terminie od 12 do 14.10.2020 r.

Osoby zakwalifikowane do Projektu zobowiązane są do podpisania następujących dokumentów w terminie określonym przez Koordynatora: Umowa uczestnictwa (załącznik nr 3 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Deklaracja uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Kwestionariusz osobowy (załącznik nr 5 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) oraz Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 6 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa).

Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz pozostałe dokumenty dotyczące Projektu (załączniki) można otrzymać u Koordynatora albo pobrać ze strony internetowej www.zpr.uwm.edu.pl. - zakładka STREFA PRACOWNIKA NAUKOWO-DYDAKTYCZNEGO / Wydział Nauk o Środowisku / Dokumentacja - link

                                                                                                      Z poważaniem

Katarzyna Bułkowska

Koordynator szkoleń