Ogłoszenie
dla Nauczycieli Akademickich Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska
o rozpoczęciu rekrutacji do Projektu
W ramach Projektu nr POWR.03.05.00-00-Z310/17 pn. ,,Program Rozwojowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie’’ będą przeprowadzone szkolenia w ramach zadania 14 Podnoszenie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich WNoŚ.
1. Neurodydaktyka
Szkolenie skierowane jest do 11 nauczycieli akademickich w łącznym wymiarze 16 godzin (2 dni x 8 godzin) w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021.
Opis: Szkolenie będzie dla Uczestników okazją do pogłębienia swojej wiedzy na temat neurobiologicznych i neuropsychologicznych podstaw procesów uczenia się. Znajomość faktów i badań naukowych pozwoli Uczestnikom na podjęcie refleksji nad swoim obecnym warsztatem. Uczestnicy w trakcie szkolenia przećwiczą różne narzędzia oparte na naturalnych procesach poznawczych i behawioralnych człowieka. W ten sposób zbudują nie tylko własną świadomość swojej pracy dydaktycznej, ale i skuteczniejsze rozwiązania do pracy ze studentami. Wykonując ćwiczenia szkoleniowe, a także biorąc udział w interakcji z trenerem oraz innymi osobami w grupie każda Uczestniczka/Uczestnik będzie miała/miał okazję do zweryfikowania treści teoretycznych w praktyce.
2. Gamifikacja i narzędzia IT
Szkolenie skierowane jest do 12 nauczycieli akademickich w łącznym wymiarze 32 godzin (4 dni x 8 godzin) w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021.
Opis: Badania naukowe pozwalają nam zrozumieć, dlaczego tak bardzo angażujemy się w gry i pokazują, jak możemy bazować na mechanizmach grywalizacji, by budować angażujące ćwiczenia dydaktyczne. W efekcie szkolenia Uczestniczka/Uczestnik dowie się jak współpracować z “cyfrowym tubylcem”, doświadczy pracy metodą problemową i “odwróconej klasy”, pozna narzędzia do tworzenia cyfrowych map myśli, quizów, screencastów itp., pozna edukacyjne, cyfrowe bazy wiedzy, weźmie udział w zgamifikowanych zajęciach, nauczy się wykorzystywać poznane metody i narzędzia w praktyce edukacyjnej.
Szkolenia skierowane są do nauczycieli akademickich Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska prowadzących zajęcia dydaktyczne, zatrudnionych na umowę o pracę/akt mianowania w UWM w wymiarze co najmniej ½ etatu i co najmniej przez okres 6 miesięcy przed dniem złożenia Wniosku rekrutacyjnego. Osoba ubiegająca się o zakwalifikowanie do udziału w szkoleniu, jest zobowiązana do wskazania w Formularzu zgłoszeniowym, jak wykorzysta nabyte umiejętności w kształceniu studentów.
Przebieg rekrutacji
- Termin prowadzenia naboru: 16.02. - 23.02.2021r.
- Dokumentacja: wypełniony Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) i Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zwykłych (załącznik 2 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa). W formularzu zgłoszeniowym proszę zaznaczyć wybrane szkolenia (dotyczy tylko Neurodydaktyki oraz Gamifikacji i Narzędzi IT).
- Wypełnione dokumenty proszę przesłać drogą mailową (wersja pdf) na adres: katarzyna.bulkowska@uwm.edu.pl, a wydrukowane oryginały dokumentów proszę podać poprzez sekretariaty Katedr do sekretariatu Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska, skąd zostaną przekazane do Biura Projektu.
- Dokonanie wyboru uczestników Projektu: zatwierdzenie listy rankingowej osób zakwalifikowanych przez Komisję Rekrutacyjną odbędzie się w terminie od 24.02. do 04.03.2021r.
Osoby zakwalifikowane do Projektu zobowiązane są do podpisania następujących dokumentów w terminie określonym przez Koordynatora: Umowa uczestnictwa (załącznik nr 3 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Deklaracja uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Kwestionariusz osobowy (załącznik nr 5 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) oraz Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 6 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa).
Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz pozostałe dokumenty dotyczące Projektu (załączniki) można otrzymać u Koordynatora albo pobrać ze strony internetowej www.zpr.uwm.edu.pl. - zakładka STREFA PRACOWNIKA NAUKOWO-DYDAKTYCZNEGO / Wydział Nauk o Środowisku / Dokumentacja - link
Z poważaniem
Katarzyna Bułkowska
Koordynator szkoleń