Szkoła Tutorów oraz indywidualne lekcje z języka angielskiego

dla Nauczycieli Akademickich Wydziału Nauk o Środowisku
o rozpoczęciu rekrutacji do Projektu

W ramach Projektu nr POWR.03.05.00-00-Z310/17 pn. ,,Program Rozwojowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie’’ będą przeprowadzone szkolenia w ramach zadania 14 Podnoszenie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich WNoŚ.

1. Szkoła Tutorów

Szkolenie w zakresie kompetencji tutorskich, skierowane jest do 12 osób w łącznym wymiarze 64 godzin (8 dni x 8 godzin) w semestrze zimowym i letnim roku akademickiego 2019/2020, ma na celu podniesienie i nabycie kompetencji dydaktycznych.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje: założenia edukacji spersonalizowanej w kontekście tutoringu, narzędzia tutoringu akademickiego (esej tutorski, case study), narzędzia coachingowe i tutorskie do budowania motywacji oraz realizacji indywidualnych projektów edukacyjnych, trudne sytuacje w pracy tutorskiej, proces wdrażania tutoringu do instytucji, wizja systemowego zastosowania tutoringu na uczelni.

2. Zajęcia indywidualne z języka angielskiego

Zajęcia indywidualne z języka angielskiego będą realizowane w łącznym wymiarze 840 godzin dla 14 osób (60 godzin/osoba), realizowane od semestru zimowego 2019/2020 do semestru letniego 2021/2022.

Szkolenia skierowane są do nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Środowisku, zatrudnionych na umowę o pracę/akt mianowania w UWM w wymiarze co najmniej ½ etatu i co najmniej przez okres 6 miesięcy przed dniem złożenia Wniosku rekrutacyjnego. Osoba ubiegająca się o zakwalifikowanie do udziału w szkoleniu, jest zobowiązana do wskazania w Formularzu zgłoszeniowym, jak wykorzysta nabyte umiejętności w kształceniu studentów.

Przebieg rekrutacji

• Termin prowadzenia naboru: 07.10.2019-10.10.2019 r. w godzinach 10.00-12.00.
  • Miejsce składania dokumentacji: Katedra Biotechnologii w Ochronie Środowiska, ul. Słoneczna 45G pok. 318
  • Dokumentacja: wypełniony Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) i Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zwykłych (załącznik 2 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa). W formularzu zgłoszeniowym proszę zaznaczyć wybrane szkolenia (dotyczy tylko Szkoły Tutorów i indywidulanych zajęć z języka angielskiego).
  • Dokonanie wyboru uczestników Projektu: zatwierdzenie listy rankingowej osób zakwalifikowanych przez Komisję Rekrutacyjną odbędzie się w terminie od 14.10.2019 r. do 18.10.2019 r.

Osoby zakwalifikowane do Projektu zobowiązane są do podpisania następujących dokumentów w terminie określonym przez Koordynatora: Umowa uczestnictwa (załącznik nr 3 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Deklaracja uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa), Kwestionariusz osobowy (załącznik nr 5 do do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa) oraz Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 6 do do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa).

Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz pozostałe dokumenty dotyczące Projektu (załączniki) można otrzymać u Koordynatora albo pobrać ze strony internetowej www.zpr.uwm.edu.pl. - zakładka STREFA PRACOWNIKA NAUKOWO-DYDAKTYCZNEGO / Wydział Nauk o Środowisku / Dokumentacja - link

Katarzyna Bułkowska

Koordynator szkoleń