Rekrutacja RADZENIE SOBIE ZE STRESEM ...

UWAGA STUDENCI WYDZIAŁU NAUK SPOŁECZNYCH

ORAZ WYDZIAŁU BIOINŻYNIERII ZWIERZĄT

Ogłaszamy nabór na nieodpłatne szkolenia:

Radzenie sobie ze stresem i zarządzanie emocjami w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością oraz jej rodziną

W szkoleniach mogą brać udział studenci II i III roku studiów I stopnia (licencjackich) i studenci studiów II stopnia (magisterskich)

kierunków Pedagogika specjalna, Pedagogika, Pedagogika wczesnej edukacji, Praca socjalna, Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii

TEMATYKA SZKOLENIA

Praca z osobą z niepełnosprawnością i jej rodziną uznawana jest często za jeden z najtrudniejszych wymiarów pracy terapeutycznej. Wiąże się ona z wysokim poziomem stresu opiekunów i terapeutów, co może mieć znaczący wpływ dla efektywności podejmowanych działań. Wychodząc naprzeciw współczesnemu podejściu integracji psychofizycznej człowieka, reprezentowanym również w terapii, proponujemy wykorzystanie sprzętu psychofizjologicznego do treningu radzenia sobie ze stresem i efektywnym zarządzaniem emocjami dla osób współpracujących z osobami z niepełnosprawnością i ich rodzinami. Wykorzystanie sprzętu psychofizjologicznego, przydatnego do redukcji stresu oraz pracy z emocjami, pozwala zwiększyć poziom kompetencji przyszłych terapeutów, zmniejszyć ryzyko wypalenia zawodowego oraz przygotować ich do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi w przyszłej pracy.

W ramach szkolenia uczestnicy:

• odbędą 16 godzin warsztatów w Laboratorium Fizjologii z użyciem sprzętu do monitorowania funkcjonowania organizmu w sytuacji stresu;
  • będą mogli przekonać się jakie zmiany fizjologiczne mają miejsce, gdy doświadczamy stresu;
  • zapoznają się z metodami redukcji stresu;
  • przećwiczą łączenie psychologicznych metod radzenia sobie ze stresem z monitorowaniem  reakcji organizmu, m.in. układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, zmian temperatury, na stres.

Terminy:

Grupa I – 12 osób

Blok 1: 11.06.2022 w godzinach 8.00-16.00

Blok 2: 12.06.2022 w godzinach  9.00-15.00

Grupa II – 12 osób

Blok 1: 23.06.2022 w godzinach 8.00-16.00

Blok 2: 24.06.2022 w godzinach  9.00-15.00

Miejsce:

Katedra Fizjologii i Patofizjologii Człowieka, Wydział Lekarski, Collegium Medicum UWM w Olsztynie, ul. Warszawska 30

Warsztaty ze względu na charakter praktyczny odbędą się stacjonarnie.

Prowadzące:

dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM – psycholog, terapeuta, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji WNS UWM, koordynator Akademickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji EMPATIA.

dr Martyna Kotyśko – psycholog, opiekun młodych badaczy w ramach Koła Naukowego Psychologii „Oblicza” UWM; realizuje badania w obszarze psychologii sportu, w tym stresu i radzenia sobie z nim. Pracownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji.

dr Barbara Wasilewska –  biolog, specjalista neuroanatomii, pracownik Katedry Fizjologii i Patofizjologii Człowieka, WL Collegium Medicum UWM, realizuje zajęcia dydaktyczne m.in. dla studentów kierunku lekarskiego i psychologii, aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu i upowszechnianiu nauki (Olsztyńskie Dni Nauki, Noc Biologów).

dr hab. Agnieszka Żyta, prof. UWM – pedagog specjalny, zajmująca się zagadnieniami funkcjonowania, współpracy i wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnością, autorka i realizatorka programów wsparcia dla rodzin i rodzeństwa osób z niepełnosprawnością intelektualną, pracownik Katedry Pedagogiki Specjalnej WNS UWM.

Rekrutacja:

Wypełnione dwa dokumenty rekrutacyjne (w formie skanu)

1. Formularz zgłoszeniowy (z informacją w treści e-maila, który termin)
  1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

należy przesłać na adres mailowy dr Martyny Kotyśko (martyna.kotysko@uwm.edu.pl) do 29 maja 2022 r. Dokumenty przesłane po tej dacie nie będą rozpatrywane. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyniki rekrutacji na warsztaty zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu https://zpr.uwm.edu.pl/strefa-studenta/wydzial-nauk-spolecznych/rekrutacja w dniu 30.05.2022 r.

Pierwszeństwo w kwalifikacji do szkolenia będą miały osoby, które nie brały udziału w szkoleniu pt. „Terapia EEG-Biofeedback i Neurofeedback”, a następnie decydować będzie kolejność zgłoszeń. O ostatecznej rekrutacji do grupy szkoleniowej decyduje Komisja rekrutacyjna na podstawie ww. kryteriów.

Osoby przyjęte na warsztaty będą zobowiązane do dostarczenia oryginałów wypełnionych i podpisanych dokumentów uczestnictwa w projekcie:

1. Deklaracja udziału
  2. Kwestionariusz osobowy
  3. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych
  4. Umowa uczestnictwa w projekcie
  1. Formularz zgłoszeniowy (wcześniej przesłany mailem)
  1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wcześniej przesłany mailem)

Osoby, które zostały zakwalifikowane lub wcześniej brały udział w warsztacie pn. „Terapia EEG-Biofeedback i Neurofeedback” składają jedynie umowę uczestnictwa i oryginał formularza zgłoszeniowego.

Komplet 6 uzupełnionych dokumentów (w oryginale) należy dostarczyć osobiście do Pani Magdaleny Jaworowskiej-Walczak do Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji, pokój 302, ul. Prawocheńskiego 13 do dnia 7 czerwca 2022 r.

Osoby, które nie dostarczą oryginałów wyżej wymienionych 6 dokumentów we wskazanym terminie, zostaną skreślone z listy uczestników, a w ich miejsce do udziału w warsztatach zostaną zakwalifikowane osoby z listy rezerwowej.

Uwaga:

Przed wypełnieniem dokumentów zgłoszeniowych należy zapoznać się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.